Blíže k zelené budoucnosti

Objevte elektromobilitu v pojetí značky Škoda

Nástup elektromobility vítáme s otevřenou náručí. Naše elektromobily i vozy s plug-in hybridním pohonem jsou šetrnější k životnímu prostředí, mají důmyslnější elektronické systémy a přináší nové řidičské zážitky. To vše při zachování uživatelského komfortu i chytrých řešení, které jsou pro modely Škoda tak typické. Máte zájem o elektromobil Škoda? Neváhejte nás kontaktovat.

Elektromobily Škoda

Bateriové elektromobily jsou poháněny výhradně elektromotorem. Elektřinu získávají nabíjením ze sítě nebo rekuperací a ukládají ji v bateriových sadách. Mezi klíčové výhody čistě elektrických vozů patří nulové lokální emise, šetrný provoz, komfortní jízda a tichý chod.

Nulové lokální emise

Elektrické vozy nemají výfuk a do svého okolí nevypouští žádné škodlivé emise. V celkovém cyklu lze využitím elektřiny z obnovitelných zdrojů snížit emise CO2 až o 85 %. Elektromobily šetří své okolí také díky bezhlučnému provozu. Škoda Auto klade důraz na ekologickou výrobu i důslednou recyklaci a opětovné využití modulárních baterií.

Nízké servisní náklady

Elektrická auta nepotřebují olej, palivové filtry, výměnu rozvodů či řemenů – jejich pohonné ústrojí má přibližně desetkrát méně součástek než spalovací motor. Díky rekuperaci energie také výrazně šetří brzdové obložení. 

Dynamická jízda a tichý chod

Elektromobily poskytují vysoký výkon a mají mnohem vyšší účinnost než vozidla se spalovacím motorem. Svižnou akceleraci zajišťuje maximum točivého momentu již od nulových otáček.

Vozy Škoda s plug-in hybridním pohonem

Vozy s plug-in hybridním pohonem kombinují klasický spalovací motor s elektromotorem a bateriemi, které lze dobíjet ze sítě nebo rekuperací. Pokud jsou baterie dostatečně nabité, můžete si naplno užívat čistě elektrickou jízdu.

Budoucnost začíná dnes

Elektrifikace pro každého

Do roku 2030 představíme nejméně tři další čistě elektrické vozy. Díky pokroku v technologiích, výrobních procesech i službách představují elektromobily atraktivní řešení pro individuální či firemní mobilitu již dnes.

Nabíjení kdekoliv, kdykoliv

Až 35 000 veřejných nabíjecích stanic bude v Česku existovat do roku 2030. Uživatelé elektrických vozů tak budou moct dobíjet zcela dle svých potřeb – a to kdekoliv a kdykoliv. Aplikace a karty Powerpass pro soukromé zákazníky nebo Chargee pro firemní zákazníky vám však již nyní zajišťují přístup k nabíjecím stanicím po celé Evropě.

Řešení, která oceníte

V každém vozu Škoda najdete typicky šikovná řešení Simply Clever – a ani elektrické modely nejsou výjimkou. Vhod vám přijdou třeba doplňky pro uložení nabíjecího kabelu a jeho očištění od vody či sněhu, úložný Jumbo Box pod středovou loketní opěrkou, organizéry zavazadlového prostoru či přenosná nabíječku iV.

Myslíme na budoucnost

Smysluplná eMobilita je pro nás cestou, kterou vycházíme vstříc rychle se měnícím podmínkám a požadavkům na moderní udržitelnou soukromou i firemní osobní dopravu. Vývoj techniky a infrastruktury pro elektrifikované vozy navíc zrychluje každým dnem: od samotné výroby přes životní cyklus automobilu až po jeho recyklaci.