• Domů
  • Novinky
  • Škoda Enyaq Tour na českém trhu: dostupná elektromobilita s vyspělou technikou
Škoda Enyaq Tour na českém trhu: dostupná elektromobilita s vyspělou technikou

› Akční model Škoda Enyaq Tour 50 vstupuje na český trh s doporučenou prodejní cenou od 899 000 Kč včetně DPH
› Nejnovější technika, bohatá výbava, prostor a komfort velkého SUV za výhodnou cenu; nabídka je časově omezená a potrvá do odvolání
› 19" kola z lehké slitiny, 13" navigační systém a zadní parkovací kamera ve standardní výbavě, dojezd až 375 km v režimu WLTP

Mladá Boleslav, 21. května 2024 – Škoda Auto uvádí na český trh akční provedení plně elektrického modelu Enyaq. Jeho doporučená prodejní cena začíná na 899 000 Kč včetně DPH a v síti autorizovaných prodejců jej bude možné objednávat do odvolání. Škoda Enyaq Tour 50 představuje vyspělý elektromobil s moderní technikou a bohatou výbavou za mimořádně atraktivní cenu.


Výhodné řešení mobility na kratší a střední vzdálenosti
Škoda Enyaq Tour 50 je nabízena s elektromotorem o výkonu 125 kW a pohonem zadních kol. Vysokonapěťová baterie s kapacitou 55 kWh (využitelná kapacita činí 52 kWh) umožňuje maximální dojezd až 375 kilometrů v režimu WLTP. Na rychlonabíjecích stanicích se stejnosměrným proudem lze akumulátor doplnit z 10 na 80 procent kapacity za 25 minut, přičemž maximální nabíjecí výkon činí 145 kW. Vůz je možné objednávat u všech autorizovaných obchodních partnerů Škoda Auto na území České republiky za doporučenou prodejní cenu od 899 000 Kč včetně DPH a při pořízení na úvěr lze čerpat státní podporu pro podnikatele ve výši až 200 000 Kč. „Základní provedení modelové řady Enyaq představuje zajímavou alternativu pro ty, kteří využívají vůz pro lokální mobilitu a chtějí si dopřát moderní elektromobil s atraktivní výbavou a velikostí za velmi příznivou cenu. Díky němu můžeme nabídnout výhodné řešení mobility s lokálně nulovými emisemi ještě širší skupině zájemců,“ říká vedoucí prodeje Škoda Auto pro český trh Tomáš Duchoň.

Moderní technika s bonusem prostoru a komfortu
Škoda Enyaq Tour 50 je moderní elektromobil na bázi modulární elektrické platformy (MEB) koncernu Volkswagen, jehož zadní kola pohání elektromotor o výkonu 125 kW. Vůz je dostupný s nejnovější verzí softwaru, která obsahuje například přepracované uživatelské rozhraní, které odráží novou firemní identitu značky Škoda, ale i funkci předehřevu baterie. Ta je aktivní při přípravě na nabíjení stejnosměrným proudem a optimalizuje tak rychlost nabíjení. Proces se spustí stisknutím tlačítka na centrálním displeji infotainmentu nebo automaticky během cesty k nabíjecí stanici, na základě údajů získaných z navigace a aktuální teploty baterie. Rozměrově se Enyaq Tour 50 nijak neliší od ostatních provedení modelové řady Enyaq, poskytuje tak dostatek prostoru pěti cestujícím i jejich zavazadlům. Tento akční model se dodává v interiérovém designu Loft s ambientním LED osvětlením a potahy sedadel, které kombinují látku s umělou kůží s dekorem imitujícím hliník. Jezdí na 19palcových kolech Proteus z lehké slitiny a je standardně vybaven předními i zadními parkovacími senzory a zadní parkovací kamerou. Do výbavy patří také centrální 13palcový dotykový displej spolu s navigací a řada oblíbených prvků Simply Clever.

Dostupné elektrické SUV bez kompromisů ve výbavě
Akční model Tour disponuje bohatou výbavou. Obsahuje mimo jiné 7 airbagů, asistent udržování jízdního pruhu, asistent při jízdě v koloně, hlídání slepého úhlu, adaptivní tempomat, rozpoznávání dopravních značek, bezklíčové zamykání a startování Kessy rozšířené o funkci walk-away, která automaticky odemkne vozidlo, jakmile se řidič s klíčem přiblíží do vzdálenosti 1,5 metru od vozu. Stejně funguje i samočinné zamykání, stačí od automobilu odstoupit. Dále je vůz vybaven světelným a dešťovým senzorem, vyhřívanými předními sedadly, třízónovou klimatizací Climatronic, virtuálním kokpitem, bezdrátovým nabíjením telefonu, navigací, digitální asistentkou Laurou, přípravou pro tažné zařízení a řadou dalšího. Za příplatek 50 000 Kč si lze objednat paket Plus, který zahrnuje balíček Asistovaná jízda 2.5, přední světlomety Matrix-LED, Top LED zadní světla, elektrické sedadlo řidiče s pamětí a bederní opěrou, boční airbagy vzadu a virtuální pedál. Nároční zákazníci mají možnost objednání tažného zařízení a transport paketu.